MENIU

Gegužės 4 d., šeštadienį, 12 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyks Tautos ir šeimų šventė  „Baltijos keliui – 30“.

Visuotina žinoma, kad legendinis „Baltijos kelias“, kai į 650 km ilgio grandinę rankomis susikabino Lietuvos, Latvijos ir Lietuvos žmonės, pasmerkdami Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusį Molotovo-Ribentropo paktą, įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d. Tačiau „Baltijos kelio“ pradžia buvo keliais mėnesiais ankstesnė. 1989 m. gegužės 14-15 d. Taline buvo surengta Baltijos asamblėja, kurioje Estijos Liaudies Fronto Taryba, Latvijos Liaudies Fronto Dūma ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimas priėmė Baltijos tautų teisių deklaraciją. Joje pirmą kartą visų trijų valstybių vardu buvo pareikalauta, kad Baltijos šalys gyventų istoriškai susiklosčiusioje savo teritorijoje, turėtų teisę apsispręsti ir laisvai nustatyti savo politinį statusą, teisę išsaugoti savo kultūrą ir savitumą, teisę pasirinkti ūkininkavimo formas ir kt.

Šių įvykių 30-mečiui paminėti rengiama Tautos ir šeimų šventė „Baltijos keliui – 30”, skirta pagerbti ne tik trijų Baltijos šalių bendrystę, bet ir šeimas, motinas. Šventėje bus  pabrėžta ir Lietuvos skirtingų etnografinių regionų (Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos) ir Mažosios Lietuvos) bendrystė, kviečiama prisiminti lietuviškas tradicijas ir „Baltijos kelio“ laikmečio dainas.

Atvykimas nuo 10 val.,  pradžia 12 val., pabaiga iki 20 val.

Šventės rengėjai Lietuvių etninės kultūros draugija, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Smulkiojo ir vidutiniojo verslo taryba, Etninės kultūros globos taryba.

Šventės dienotvarkė:

10.00-12.00 – atvykimas, dalyvių registracija.
12.00 Baltijos kelio 30-mečiui skirtas mitingas muziejaus miestelio aikštėje,
šventės dalyviams dalinamų ąžuoliukų, šeimų ir motinų palaiminimas, Šeimos
savaitės paskelbimas, virtualaus Baltijos kelio 3.0 pristatymas, šventės dalyvių
susikabinimas rankomis prisimenant Baltijos kelią. Muziejaus miestelyje bus pristatomi tradiciniai tautodailės amatai.
13.30-16.00 – Dzūkijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos
ir Mažosios Lietuvos bendrystė Dzūkijos, Suvalkijos ir Žemaitijos sodybose.
16:00 – Aukuro įkūrimas, bendro laužo uždegimas, dainos, šokiai ir žaidimai.
18.00 – Pabaiga
iki 20.00 – išvykimas.

Įėjimo į muziejų bilieto kaina (nuo 05. 01 d.):
Suaugusiems – 5 Eurai / žmogui;
Studentams ir pensininkams – 2,5 Eurai / žmogui;
Vaikams ir neįgaliesiems – nemokamai.

Šventės rengėjai norinčius dalyvauti kviečia užsirašyti ČIA.