MENIU

Einant į susitikimą Lazdjuose su kandidatu į LR prezidento prezidentus A. Juozaičiu, mąsčiau, ko paklausus pas žmogų, ketinantį vairuoti valstybę artimiausius penkerius metus. Norėjosi pabendrauti gyvai ir įsitikinti, ar tai tikrai tas žmogus, kurio pažiūros visiškai sutampa su manosiomis, ar tai tikras lyderis, kariuomenės vadas. Ar jis tikras, ar ne aktorius, vaidinantis savo vaidmenį dėl savų interesų.

Prieš gerus penkeris metus blaškiausi kaip ir daugialis lietuvių savo paties pažiūrose ir vertybėse. Tikras buvau tik vienu dalyku: noriu, kad mano valstybė, kuriai prisiekiau dar būdamas paaugliu, stojant į tuometinio SKAT gretas, visada išliktų nepriklausoma ir suvereni. Laikytųsi savo vertybių, o ne kopijuotų svetimas. Nekeliaklupsčiautų niekada ir prieš nieką. Norėjosi, kad ji visada liktų nacionalinė valstybė, nes tik lietuviai už ją liejo kraują, o ne kažkas kitas. Ta duota priesaika anuomet atrodė kaip formalumas, bet šiandien ji, kaip ir sąžinė, verčia netylėti ir kovoti dėl nepriklausomybės, nes laisvė nėra duotybė ir tai supranta kiekvienas vilkas miške. Saugoja savo laisvę, neparduoda jos, net ir matydamas, kaip sočiai ėda prie grandinės prirakintas šuo…
Kas gresia mūsų laisvei? Pabandysiu sukonkretinti iki poros svarbiausių temų.

Europos federacija

Taigi, kas gi ta „Europa“, į kurią su vaikišku naivumu taip noriai veržiamės?

Virš įėjimų į Europos Parlamento rūmus puikuojasi užrašas: „Altiero Spinelli“( panašiai kaip virš mauzoliejaus – „Lenin“). Altiero Spinelli – italų komunistas, išmestas iš partijos už trockizmą, antrojo pasaulinio karo metais Musolinio buvo internuotas Ventotenės saloje (Italija). Tenai parašė „Manifesto di Ventotene“ – pokarinė vizija Europai.

Manifeste, jeigu glaustai, siūloma likviduoti šalių narių suverenitetą, sienas, padalinus Europą į regionus, centralizuoti valdymą. Tautos nebeturės reikšmės, liks tiesiog etnosu, kol asimiliacija galutinai suvienodins visus ir šitos masės ateinanti karta gims jau tiesiog europiečiais. Tvarką regionuose užtikrins sukurta Europos armija… Pažįstama iš dar nesenos istorijos, ar ne? Tikslas projekto, kaip visada, kilnus – taika, brolybė, kad nebūtų karų. Graži utopija ir tiek, atrodytų. Bet šio žmogaus vardas virš EP durų. Šiandien Europos elitas nepamiršta paminėti jo mirties metines, sukurta Spinellio grupė europarlamente. 2017 metais Europos komisijos išleista „Baltoji knyga“, skirta siekiams iki 2025 m. įvardinti. Jau įvado pradžioje, randame „Manifesto di Ventotene“. Taigi, komunistinės svajonės EK, panašu, atsisakyti neketina… Kuo baigiasi bandymai įgyvendinti tokias svajones? Istorija pasakoja, kad masinėmis kapavietėmis ir revoliucijomis.
Buvo laikas, kai aš naiviai tikėjau, kad tautines vertybes atstovauja Tėvynės Sąjunga. Keista, pamenu, buvo skaitant „Rusijos sulaikymo strategiją“ rasti A. Kubiliaus svajonę, kurioje Europos tautos tampa Jungtinėmis Europos Valstijomis. Kaip ta svajonė gražiai susišaukia su Europos Sąjungos „Lenino“ vizijomis. Kažin ar atsitiktinai. Nesu tikras, ar būtent už tai mirti ėjo mūsų kovotojai už laisvę… Kas dabar jų paklaus. Net mūsų „apačių“ nieks neklausia. „Elitas“ žino geriau, ko runkeliams reikia. Greitai pakeitę „poną“ – rusų kalbą į anglų, raudoną vėliavą į žydrąją, vakarykščiai komunistai tapo europiečiais. Nepamiršti keliaklupsčiavimo prieš „poną“ įgūdžiai, vertingi ir šiandien: Lietuva euro optimistiškiausia šalis Europoje, su komjaunuolišku užsidegimu žaibiškai priimami net ir absurdiškiausi, nuleisti iš Briuselio, įstatymai. Kai kurie, kaip pavyzdžiui, Jungtinių Tautų „Globalios ir reguliarios migracijos“ paktas, net neverčiami į valstybinę kalbą. Daroma tai su konspiracija, po antklode, talkinant ištikimiems „elitui“, Delfiui ir LRT, kurie nutyli apie „eilinę“ tarptautinę sutartį.O juk būtent migracijos sukeliamos problemos šiandien braškina ES siūles, būtent dėl to traukiasi UK, būtent dėl to Prancūzijos „liemenės“ jau kone pusmetį degina Paryžiaus centrą ir reikalauja E.Makrono atsistatydinimo. Vietoje nepatogių naujienų ir, kad „apačios“ turėtų apie ką pasiskaityti, „elito“ žiniasklaida pasiūlo paskalauti smegenis aktualiose temose, tokiose kaip „kur dingo olialia pupytė“. Gerai, kad dar turime kelis signatarus ir patriotiškus žurnalistus, kurie bent jau „You tube“ platformoje išverčia ir paviešina tuos jų priimamus įstatymus ir pasirašomas sutartis. Ir ką beišrinktum, „šoumenus“ ar „valstiečius“, „elitas“ greitai juos priima į klubą ir integruoja į „generalinę liniją“.

Taigi, ar Europos federacija reikalinga mums, jei mes dar norime turėti valstybę?

Suverenitetas jau atiduotas Briuseliui. Litai virto europietiškais rubliais. Įstatymų viršenybės, užsienio politikos, sienų kontrolės jau nėra. Liko dar LR konstitucija, kurią KT reguliariai pritempinėja prie Briuselio „vertybių“. Liko Vytis, kurio nenori pro stiklainių langus matyti Vilniaus liberalai.Liko tautinė vėliava ir liko dar šiek tiek patriotų, žygiuojančių eitynėse su antveidžiais, nes bijo dėl „anti politkorektiškumo“ prarasti darbus.

Ar mes dar valstybė, ar jau regionas? Ar sieksime atgauti tai, už ką pralietas kraujas Sausio 13 ir ką mūsų „elitas“ iškeitė į namus draustiniuose ir postus su oriais atlyginimais? Klausimas būsimam Prezidentui. Arvydas Juozaitis atsakė – taip. Tautų Europa ir jokios federacijos. Gal ir ne visai tai, ko asmeniškai aš norėčiau, bet geriau, nei Jungtinės Europos Valstijos. Atsakymas patenkinamas.

Geopolitinės grėsmės

Dabarties realybė tokia, kad pilietis, turintis savo nuomonę, vadinamas „naudingu idiotu“, arba tiesiai šviesiai „vatnyku“. Dar neseniai buvo vadinamas „liaudies priešu“. Vėl gi – koks sutapimas su nesena istorija. Yra žmonių, kurie per savo gyvenimą, savo adresu girdėjo abu epitetus. Manau, tai žmonės be kepurės, kurią galima persukti pasikeitus valdžiai, tai žmonės, kurie tiki ir savo įsitikinimų nekeičia. Manau, jeigu ne jie, lietuviškai nekalbėtume…

Kai kurie iš tų, kuriuos kasdien puola rusai, o dar neseniai kasdien puolė imperialistai, sako: „išeities nėra, arba ES, arba pas Putiną“. O tai kam tas NATO tada? Kodėl suomiai dar ne pas Putiną? Kam kovota už valstybę, jeigu, išeities, apart kaip būti kieno nors satelitu, nėra… Rupūs miltai, tai sakau, gal bent pabandykim vieną kart. Žinau kaip baigėsi A.Smetonai, bet jis bent pabandė. Vyko pasaulio dalybos ir jis padarė, ką galėjo ir kaip galėjo. Dabar, matant kokiais tempais ginkluojasi pasaulis, net ir „apačioms“ aišku, kad kažkas anksčiau ar vėliau įvyks. Nesinori, kad ateinančiam prezidentui reiktų realiai vykdyti konstitucinę pareigą tapti kariuomenės vadu karo atveju, bet kaip tikimybę, balsuojant, įvertinti būtina.

Europos Sąjunga gal ir gintų savo sienas karo atveju, bet tik tada, kai taptų federacija. Tas man netinka. Ir net jei ir tiktų, asmeniškai aš nesu tikras. O ir laiko reikia sukurti federacijai, bet kažin ar jo tiek turime. Todėl abejonės, manau, pagrįstos.Turint omenyje, kad dvi labiausiai siekiančios federalizacijos valstybės, Vokietija ir Prancūzija oficialiai smerkia Rusiją už Krymą (Gruzijos kažkaip nemini. Gal jau nebe pamena), vadina grėsme, bet tas nesutrukdė Vokietijai priimti „Ivano“ vamzdį „Nord Stream 1 ir 2“, o Prancūzijai, jau konfliktui Ukrainoje įsisiautėjus, per Egiptą parduoti du karinius laivus „Mistral“ tam pačiam grėsmingam Ivanui. Lenkijos gynybos ministras teigė, kad už 1 dolerį… Gintų? Savo vamzdžius Vokietija jau inirtingai gina ir prieš ES ir prieš JAV…

Mūsų gi išrinktieji, išardę Ignalinos AE ir per „Williams“ atidavę „Mažeikių naftą“ rusams, šiandien susirado naują žaidimą: apsivilkę baltas „maikes“ trypčioja prie Lietuvos-Baltarusijos pasienio, rėkaudami, kad Astravo AE nesaugi. Kas gi belieka. Sakoma, jei jau kvailys, tai tas ilgam. Ivano vamzdžiais, aplenkiant Lietuvą ir Lenkiją, tekės didžiuliai kiekiai dujų tiesiai į Vokietiją, kurią „Nord Stream 2“ pavers dujų eksportuotoja, o Lietuva viena iš daugelio pirkėjų, kuri pirks tas ruso dujas iš vakarų ir dar dėkos Vokietijai už energetinę integraciją. Kai pagalvoji, kad Lietuva, Lenkija, Vokietija ir Rusija galėjo turėti bendrą projektą, vamzdyną, kuris neštų dar ir tranzitines lėšas į biudžetą, o šių valstybių interesai būtų saugoti tą vamzdyną nuo bent kokio karinio konflikto ar neramumų… Tuo tarpu mūsų nuomojamas SGD terminalas stovės sargyboje tam atvejui, jei pabrangtų rusiškos dujos. Ką gi, savo ūkį, panašu, susitvarkėme taip, kad vieniems nėra dėl ko pulti, o kitiems nėra ką ginti. Bent jau interesų prasme.

Na, gal be interesų ES gintų Lietuvą? Atleiskit, bet aš jau suaugęs ir pasakomis netikiu. Tikėčiausi bent to, kad, didelio konflikto metu, už tas dujas, neiškeistų Lietuvos…

Taigi, kliautis lieka tik vyruku iš už balos, pas kurį mes važiuojame būriais, nes nepakankamai svarbūs, kad po vieną priimtų. Beje, jis jau klausinėjo, kas eitų ginti Peterburgo priemiesčių. „Amerika pirmiausiai“ turėtų visus tuos, kurie tikisi daug metų ramiai gyventi po NATO lietsargiu, galutinai įtikinti, kad sąjungos ne amžinos ir visos galų gale sugriūva. Gal ne daug šansų išlikti kaip nepriklausomai valstybei – to aš nežinau. Gal net pakariauti reiktų kaip suomiams, bet geriau žūti kovojant už savo valstybę, nei klūpant pas poną, kuris dar pagalvos – pasigailėti tavęs, ar sumokėti tavimi reparaciją kitam ponui…

Dabartinė Lietuvos valdžia, deja, tokių grėsmių nemato. VSD ataiskaitos tiesiog byloja, kad rusai puola, o kinai – tiesiog grėsmė. Smulkiau neaiškina. Spaudos konferencijoje puikuojasi sugavę pikčiausią Lietuvai kenkėją Paleckiuką, kuris ir nesislapstė, ir savo pažiūrų niekada neslėpė. Pamatysim, ką jis ten prisidirbo tokio baisaus.

Taigi vėl klausimas, galimai būsimam prezidentui. Ar A.Juozaitis supranta, jog yra tikimybė, jog šalį teks valdyti geopolitinio konflikto metu (neduok, Dieve, suprantama)?

Supranta, bet supratau, kad arba aš pesimistas, arba jis optimistas, arba viena ir kita kartu. Aišku – tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam, liaudies išmintis sako.

Be viso kito Arvydas Juozaitis atkreipė dėmesį, kad mes kasdien prarandame kovingiausią armiją, paleisdami ją emigrantais. Gėda, bet pats būdamas savanoris, net nesusimąsčiau, kad taip ir yra. Savanorio ginklas – motyvacija, bet jeigu žmonės išvažiuoja, o lieka samdiniai, kurių motyvacija pinigai, tai kas eis ginti Tėvynę? Tas „elitas“, pozuojantis su uniformomis? Na gal vienas kitas, bet tas nepadės. „Bokseriai“ vieni irgi prieš Rusiją karo nelaimės, tai gal geriau tą suplanuotą 2 proc. perviršį nuo BVP skirkim tam, kad ta emigrantų armija neišvažiuotų, o gal net sugrįžtų…

Pats Arvydas Juozaitis, labai kultūringas ir intelektualus žmogus, susidarė įspūdis, kad apie mūsų tautos kultūrą žino viską ir kad tai yra jo mėgstamiausia tema. Apie tautą ir Lietuvą, apie mūsų baltiškas šaknis, apie visa tai, ko negirdėjau iš kitų kandidatų. Kol tie kiti dainuoja televizijos laidose, skaldo „bajerius“, citujuoja kareivį Šveiką didina visiems algas ir pensijas, iš kokių tai mistinių fondų, Juozaitis, kiek žinau, jau pateikė seimui peticiją dėl smurto sąvokos panaikinimo, kalba apie mūsų tautines vertybes, kurias visi jau, turbūt primiršom, šito globalaus, laukinio kapitalo laikais. Įspūdis, kad tai žmogus, kuris neišsižadės to, ką myli, neišduos savo pažiūrų už sotesnį kąsnį. Jo veikla Sąjūdžio laikais, roko maršo per Lietuvą metu liudija, kad tos pažiūros nuo tada iki dabar nepasikeitė.

Klausant Arvydo Juozaičio planų, įteisinti „lietuvio pasą“ vietoj dvigubos pilietybės, panaikinti smurto sąvoką, kuria remiantis terorizuojamos šeimos, prezidento žinion paimti švietimo ministeriją, kad vaikai nebūtų mokomi iškrypusio genderismo ir kad iš švietimo nebūtų daromas verslas, kad tautinę kultūrą reikia atgaivinti, prisiminiau save anuomet, tais tautinio pakilimo ir tragiškų įvykių laikais.

Vos 12 metų, su mama prie televizijos bokšto, pro tvorą žiūrim į tuos tankus, jau užėmusius mūsų televiziją, o ašaros kaip pupos rieda skruostais, degant žvakutę žuvusiai Loretai… Rankos dreba, o aš delnais saugau tą žvakutės liepsnelę, kad neužpūstų vėjas… Širdyje pyktis tiems kareiviams, tanketėms, rusams… Dingsta savisaugos instinktas ir atrodo, jeigu tik kas, eitum ir pats žūtum už Loretą, už laisvę, už Lietuvą… Tada ir supratau, kad stipriausia armija – širdyje ir galvoje – tai meilė Tėvynei. Tik ji gali išgąsdinti priešą, ir tik ji leis mums neprarasti savo valstybės.Ir tik taip ir niekaip kitaip mes to nepadarysime.
Pirmąjį kartą balsuosiu ramia sąžine, ir ne prieš kažką, o už Arvydą Juozaitį, nes

>>>>>>>>>>>>> LIETUVA YRA ČIA <<<<<<<<<<<<<