MENIU

Pas Rimantą Dichavičių, Vilniuje, po mūsų sueigos Arsenale (LIETUVA YRA ČIA). Rimantas legenta tapo albumu „Žiedai tarp žiedų“ (1989 m., pramušdamas TSRS imperinę cenzūrą). Per pastaruosius metus jis padarė žygdarbį – parengė ir išleido trijų milžiniškos apimties tomų albumus „Laisvės paženklinti“. Tūkstančiai meno kūrinių atvaizdų, tūkstančiai apraųi – tikra lietuvių pasaulio kūrėjų enciklopedija. Ir visa – vieno žmogaus sumanymas, darbas, savų lėšų, o svarbiausia — parerikalavęs 8 metų.
Jis tikėjosi, kad Lietuvos URM ar Kultūros ministerija pastebės šį jo darbą, paplatins tarp užsienio atstovybių, dalins svečiams. Nieko panašaus nesulaukė.

Nesulaukė jis nė Nacionalinės meno ir kultūros premijos.

Esu dėkingas Rimantui, kad 2004 metų rugsėjį, kai pradėjau savo tarnystę Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade/Karaliaučiuje, jis atvyko ir surengė inauguracine proga savo parodą. Atvyko, tiesa, trise – šios nuotraukos autorius Stasys Paškevičius ir aktorius Laimonas Noreika. Tai bent buvo tarnystės pradžia! Generalinis konsulas Vytautas Žalys pasirūpino, kad būtų sukviesta visa Karaliaučiaus inteligentija, renginys vyko didžiausioje miesto Meno galerijoje.

Gyvenimas — meno kūrinys.